Možná se ptáte, proč si najímat svatební agenturu. Utrácet další peníze navíc, když si svatbu dokážete naplánovat, zařídit a zorganizovat sami? V tomto článku bychom vám rády ukázaly, že naopak díky svatební agentuře můžete ušetřit nejen peníze, ale také mnoho času, nervů a starostí.

Co nás vlastně vedlo k napsání tohoto článku?

Když jsme zakládaly Svatební agenturu Just You, setkávaly jsme se často s reakcemi typu: ,,Hele, já myslím, že lidi nebudou chtít dávat navíc peníze za nějakou agenturu“ „Prosím Tě, jaký smysl má ta agentura? Není to zbytečné? “

Teď, s čistým svědomím, a po reakcích našich klientů, můžeme říci, že to zbytečné opravdu není.

Na trhu je mnoho svatebních agentur a i my jsme zpočátku přemýšlely, zda se nám může dařit, když je konkurence tak velká. Nakonec jsme ale přišly na to, že najít takovou agenturu, na kterou se můžete plně spolehnout, není úplně jednoduché. Musíte lidem z agentury věřit a nesetkat se s přístupem, kdy vám budou další služby, o které nemáte vlastně zájem, vnucovány. A proto doporučujeme obětovat svůj prostor na osobní schůzku a strávit nějaký čas společně. Zajít se svými koordinátory na kávu, popovídat, nebo je pozvat k aktivitě, kterou máte rádi. Jste nadšenci do in-line bruslení? Pozvěte je na ně. Chodíte rádi do knihovny? Pozvěte je tam. Ptáte se proč? Takto nejlépe poznáte, komu svěřujete do rukou jeden z vašich nejkrásnějších dnů a zda jste si s ním, jak se říká, „padli do noty“. Protože společné sladění na stejnou vlnu je nesmírně důležité.

Pak už sami určitě poznáte, zda je TA agentura tou správnou volbou.

Zažili jste někdy svatbu, kde nebyl nikdo, kdo by průběh organizoval, kdo by svatebčanům řekl, co se teď bude dít, kam se mají postavit? Žízniví a hladovějící hosté, kteří sledují budoucí novomanžele, jak na poslední chvíli ladí výzdobu. Nebo znuděné svatebčany, kteří jsou otrávení nejen z nedotaženého programu s časovými prostoji, ale i z obsluhy, na kterou nemá kdo dohlédnout. Toto jsou důvody, proč je dobré si svatební agenturu najmout.

Zde vám přinášíme shrnutí do 8 bodů a odpovědí na otázku PROČ.

1. Dobře fungující svatební agentury mají většinou sjednané dodavatele a to ať už se to týká cukrářské výroby, květin, dekorací, šatů apod. Tyto dodavatele má prověřené, tudíž se vám nemůže stát, že vám některé objednané zboží nedorazí, nebo dort či zákusky nebudou dobré. Zajistí, aby svatební kytice byla opravdu podle vašich představ a dekorace ve správném barevném provedení a množství. Také díky smluvním dodavatelům ušetříte, jelikož s nimi mají agentury domluvené speciální ceny.

2. Dobře fungující svatební agentury vám doporučí místa pro obřad i hostinu dle vašich představ a požadavků. Opět jsou tyto místa agenturou prověřené, tudíž se místy sami nemusíte probírat a tápat, kde by svatba byla vhodná. Nemůže se vám stát, že se setkáte s nepříjemnou a pomalou obsluhou.

3. Nenechá na vašich bedrech ani jednu starost či nepříjemnost. Vše zařídí, vy jen dohlížíte na to, abyste byli s průběžnými přípravami a samozřejmě hlavně s výsledkem spokojeni.

4. Vyslechne veškerá vaše přání, doporučí, ale nikdy do ničeho nenutí. Zde jedno doporučení od nás: nikdy se nenechte tlačit do služeb, dodavatelů, stylu svatby, apod. aniž byste cítili, že je to ono. Vždy si stůjte za svým. Protože to jen VÁŠ den.

5. Správná agentura vás informuje o průběhu příprav svatby. Průběžně vám sděluje, co je již připraveno, zařízeno, co je ještě potřeba a kdy se co bude zařizovat. Stále se bude ujišťovat, zda nemáte nějaká další přání, či nechcete něco upřesnit nebo pozměnit.

6. Ve svatební agentuře by měli pracovat empatičtí lidé, kteří vám svatbu nejen skvělé připraví a zorganizují, ale budou pro vás i oporou v celém průběhu příprav i ve svatební den, kdy to budete nejvíce potřebovat.

7. Svatební agentura je také správnou volbou v tom, že hlídá váš svatební rozpočet a plánuje vše tak, aby byl dodržen. Navíc máte přehled o všech položkách, jaké platby proběhly a za co.

8. Svatební agentura má mnoho zkušeností a know how, které by Vám měla předat a v rámci příprav poradit a doporučit vhodnou variantu. Co je tím myšleno? Dáme vám příklad na svatebním dortu. Pokud snoubenci plánují svatbu v letním období, tak již v přípravách by měl být brán zřetel na teplé počasí a zvolit dort s marcipánem, a ne s lehkým krém. V takovém případě by mohl být problém.

Doufáme, že Vám článek pomůže, jak v rozhodování, zda svatební agenturu ano, tak i vůbec v osvětlení toho, jak by správná svatební agentura měla fungovat.

Kristýna & Kristýna