“ Svatbu v zimě? To ani náhodou. “ Takové jsou většinou reakce všech, kterým řeknu, jak nádherná svatba se dá zorganizovat v zimním období. A je to škoda, protože mimo to, že svatba v zimě je originální, neobvyklá a stylová, skýtá také výhody, které v jarním a letním období rozhodně mít nebudete. Jaké to jsou?

Každý by chtěl svůj velký den prožít ve slunečném a teplém počasí. Proto oblíbenými měšíci pro svatby jsou červen až září. Jenže v těchto termínech není lecky jednoduché najít volný termín, ve kterém by se svatba dala realizovat, nebo si jej musíte zamluvit klidně i rok dopředu. To se Vám u zimních termínů nestane. Nebudete mít určitě ani problém se sháněním fotografa, oddávajících či vyzážistky a kadeřnice.

Další výhodou je, že na svatbu v zimním období leckdy vynaložíte mnohem menší náklady než na svatbu v jarním a letním období, protože restaurace a zařízení budou určitě rádi za vetší akci v ne uplně prosperujícím období a dokáží na pronájem prostor udělat nějakou větší slevu.

V neposlední řadě jsou to určitě originální možnosti svatební výzdoby, s kterou si lze opravdu kreativně vyhrát. A vánoční období a atmosféra tomu úplně nahrává. Zimní svatbu si dokážeme představit jako opravdu pohádkovou.

Často se nevěsty strachují, že jim bude v šatech zima. Co takhle krásně dlouhé, krajkové šaty s dlouhým rukávkem a luxusním kožíškem přes ramena? Věřte, že na fotkách budete vypadat naprosto skvotně. Pro představu mrkněte například na tento bezkonkurenční outfit.

Ať už plánujete Vánoční svátky, ježdění na saních, trávení příjemných večerů u krbu se svařeným vínem v ruce a ujídáte výborné cukroví, je to úžasná doba inspirace, klidu a slavení. Proč tedy v tak krásném a pohodovém čase neplánovat svatební veselí? Při volbě výzdoby čerpejte z přírody. Jehličí, větvičky, šišky, voňavé dřevo, jeřabiny, skořice… Vlněné deky, které zahřejí v chladné počasí…. A barvy? Určitě nesmí chybět bílá, stříbrná, modrá, fialová, či bordo. Zimní detaily vychytejte jak na svatebním oznámení, tak i na svatební tabuli či svatebním dortu a kytici. Vše dotáhněte k dokonalosi s vonnými svíčkami, ořechy, nebo svítilnami. Takže jak by měla vypadat ideální zimní svatební výzdoba? Třeba takto.

Tak co říkáte? Ještě máte strach ze svatby v zimě? Obraťte se na nás a my vám s pohádkovou zimní svatbou moc rády pomůžeme.

K&K