Zámek ZBIROH

Zámek Zbiroh je nejstarší románsko-gotické šlechtické sídlo v Čechách. Zámek se nachází v Křivoklátských lesích, 37 Km od Berouna.

Malebný zámek s dlouhou historií přímo vybízí k romantickým svatbám a nabízí jak možnost civilních, tak i církevních obřadů, pro něž lze využít nádhernou zámeckou zahradu a terasu s výhledem na anglický park, nebo gotickou hradní kapli  Nanebevzetí Panny Marie z 12. stol.

A kde uspořádat hostinu?

Erbový sál pojme až 120 hostů a je propojen s nádvořím, kde se nachází novorenezanční kašna. Skvělé místo pro uspořádání večerního grilování nebo rautu.

Muchův sál s prosklenou střechou, zimní zahradou a oponou od A. Muchy. Prostor je jako stvořený pro romantickou svatbu a pojme až 200 hostů.

Chcete-li malou svatbu, pro maximálně 30 hostů, Ideálním místem je Hodovna. Hodovna je součástí stylové krčmy „U Rudolfovi Kratochvíle“. Obsluha servíruje svatební menu v historických kostýmech, hraje středověká hudba  a jídlo je servírováno na dobové keramické talíře a číše.

Na zámku máte také možnost ubytování v nádherném dobovém hotelu, kde se nachází 53 pokojů. K dispozici máte samozřejmě také wellness a pokud budete chtít zažít něco netradičního, můžete prožít noc v zámeckém vězení 🙂

Obsluha restaurace i hotelu je velice příjemná a s jídlem jsme byly naprosto spokojeny.

Chcete se stát ve váš svatební den opravdovou princeznou? Doporučujeme tedy svatbu na zámku Zbiroh.

Restaurace a Penzion VE STOLETÍ

Restaurace a penzion Ve Století se nachází v Loděnici, pár kilometrů od Berouna a 15 km od Prahy. Nádherná restaurace a penzion ve venkovském stylu, kde o příjemnou obsluhu, prostředí a výborné jídlo není nouze. Pro svatbu lze využít jak vnitřní prostory, tak i krásná venkovní zahrada s přírodním jezírkem. Svatebčané s dětičkami jistě ocení hřiště pro děti se skluzavkou, trampolínou, pískovištěm, ke kterému máme možnost zajistit hlídání. Takže o ratolesti na vaší svatbě bude postaráno a vy si můžete užívat svatebního veselí.

Pokud se rozhodnete pro venkovní svatbu, umístíte zde až 80 hostů a i na svatební zábavu bude dostatek místa v pergole uprostřed dvora. Pokud nebude přát počasí, můžeme využít i vnitřní prostory, kam se vejde zhruba 55 svatebních hostů.

A kde udělat obřad? No přece v areálu. Takže budete mít vše na jednom místě. Jak obřad, tak i hostinu. Místo je opravdu kouzelné, pro obřad jako stvořené. Navíc máme zkušenosti s velice sympatickými oddávajícími. A pokud nebudete chtít obřad v místě hostiny, lze obřad zařídit v nedalekém Jánu pod Skalou, o kterém jsme již v jednom díle psaly.

V areálu je možnost krásného, stylového ubytování. K dispozici je 9 pokojů s maximální kapacitou 30 hostů. Součástí je i snídaně v bufetovém stylu.

U areálu je také soukromé parkoviště pro 80 aut.