V prvním díle seriálu o svatebních místech jsme si říkali, že svatby v létacím balonu nebo na golfovém hřišti či mezi skalami, není v dnešní době nic zvláštního. Svatbu lze uspořádat v podstatě kdekoliv, kde si usmyslíte.

My jsme za Vás navštívily různá místa v okolí Berouna a Kladna, ať už více či méně tradiční, zhodnotily prostory, obsluhu, a vybraly z nich 7 nejlepších. A dnes Vám přinášíme první dvě. 🙂

GOLF BOTANIKA Horní Bezděkov

Opravdu nádherné místo s příjemným personálem, zasazené do přírody Křivoklátských lesů, jen 20 km od Prahy. Svatební obřad i hostinu lze uspořádat jak ve vnitřních prostorách, tak i venku v zatřešeném altánu. V Areálu je k dispozici ubytování pro celkem 71 osob + 14.

Restaurace v Hotelu Botanika je uzpůsobena pro max 96 hostů. Terasa v Hotelu Botanika pro max. 24 hostů.  Letní terasa u Vily Botanika pro max. 48 hostů a zahradní altán pro max. 96 hostů. Najdou se zde tedy prostory jak pro malou, střední, tak i velkou svatbu.

Areál je vyhovující pro sestavení pestrého svatebního programu. Tenisové hřiště, koňské stáje, golfové hřiště či relxační centrum. Hosté se opravdu nudit nebudou.

Jsme si jisté, že pro svatebního fotografa bude areál neuvěřitelnou inspirací pro svatební fotografie. Nádhernými zákoutími se to v areálu jen hemží.

Jediné negativum bychom viděly v tom, že areál je velmi rozlehlý. Proto bychom doporučovaly určitě služby koordinátora, aby se hosté nerozutekli a zapojil je do proudu oslav svatby.

PENZION V POLÍCH, Číčovice

Malebné místo ve venkovském stylu, nedaleko Kladna. Penzion z 18. století je krásně zrekonstruovaný, a majitel se držel stylu, ve kterém budova původně byla. Když jsme si areál procházely, dýchal na nás klid, pohoda a představovly jsme si na tomto místě svatbu v přírodním či provance stylu.

V areálu je možnost jak obřadu, hostiny, tak i ubytování, přičemž kapacita ubytování je 25 lůžek. Pokud se budeme bavit o kapacitě pro hostinu, vnitřní i venkovní prostory jsou vhodné pro malou a střední svatbu do 36ti hostů, ovšem odpolední a večerní párty pojme až 120 osob.

Obřad uspořádáme buď to přímo v areálu, nebo v osmiboké barokní kapličce kde se mohou konat jak církevní, tak i občanské obřady. Občanské břady se konají vždy v pátek.

Když jsme si dávaly na tomto místě oběd, neuvěřitelně jsme si užívaly jen toho klidu a pohody, milé obsluhy a vynikajícího jídla.

Místo pro svatbu můžeme jen doporučit.

V příštím díle se těšte na místa Svatý Ján pod Skalou a Hrádek Červený Újezd.

Kristýna & Kristýna